Pochádza z ostrova Sardínia. Štúdium v hre na gitare úspešne ukončil na Coservatorio di musica „Gesualdo da Venosa“ v Potenze pod vedením renomovaného virtuóza Giampaola Bandiniho, u ktorého pokračoval aj na Accademia musicale del Teatro Cinghio v Parme. Následne absolvoval interpretačné kurzy na Accademia musicale v Cremone v triede Giovanniho Puddu a viaceré majstrovské kurzy u takých významných umelcov ako Pavel Steidl, Leo Brouwer, John Williams, Alirio Díaz, Hopkinson Smith, Tilmann Hopstock, Paolo Pegoraro, Giulio Tampalini, Lorenzo Micheli, Matteo Mela, Andrew Zohn a M° Azio Corghi (kompozícia).

V roku 2000 spolupracoval s americkým skladateľom Paulom Josephom, ktorého skladby pre gitaru premiéroval v Elmont Library v New Yorku. V súčasnosti sa venuje najmä koncertnej činnosti ako sólista, ale aj hráč rôznych komorných zoskupení. Spolupracuje predovšetkým so slovenským gitaristom Adamom Marcom v Duu Marec-Ferraro a s nemeckým violončelistom Robertom Wittom. Koncertoval vo viacerých štátoch Európy, USA a v Číne. Je organizátorom medzinárodného gitarového festivalu „Isola degli Sparvieri“ na Isola di San Pietro v Taliansku.

Fabrizio Ferraro je finalista Paganiniho súťaže v Parme a nositeľom viacerých cien z národných i medzinárodných gitarových súťaží – na medzinárodnej súťaži Guitar Festival and Symposium v Georgii v USA sa zo 60 účastníkov z celého sveta umiestnil medzi desiatimi najlepšími.

Pravidelne účinkuje na koncertných pódiách v Európe i USA, ako aj v rámci významných medzinárodných gitarových festivalov ( Festival mediterraneo della chitarra v Cervo, Festival Paganini v Parme, Festival internazionale della chitarra v Zagarolo, Guitar Festival and Symposium v Georgii v USA )

Pedagogicky pôsobí na Štátnej hudobnej škole v Capoterre a na viacerých stredných školách v okrese Cagliari na Sardínii. Pravidelne vyučuje majstrovské kurzy na Hudobnej a umeleckej akadémii Jána Albrechta v Banskej Štiavnici vrámci Medzinárodných interpretačných gitarových dní. Realizoval niekoľko rozhlasových a televíznych nahrávok.

Prihlásenie